Duchové minulosti

banner

Ztráta milovaného člověka se v duši drží až trýznivě dlouho. Každý den mi chybí její vůně, hlasitý, až dětský smích, pomalá chůze, která mě v minulosti rozčilovala nebo její dlouhé zamilované pohledy, které na mě házela při večerních procházkách. Za tu dobu jsem u žen nacházel vždy maximálně jednu z těchto jmenovaných věcí, které jsem na Grace miloval. A nikdy to nebylo takové. Všechny ženy mě nudily, byly až moc obyčejné, až moc se snažily získat mou pozornost a to mě odrazovalo. Jedna ale mou pozornost opravdu získala. Místo rychlého uspokojení, na které jsem byl v barech poslední dobou zvyklý, se mi ruská dívka začala vysmívat. Byla krásná, vlasy svázané do dvou copů obtočených okolo hlavy, hnědé oči obtažené černými linkami a velmi výrazné rty, nad kterými měla drobnou pihu, kterou zpozorovali pouze ti, kteří se k ní dostali tak blízko. Smála se mi a já měl pocit, že se mi tím smíchem hrabe v mojí pochroumané duši.
„Znám tvoji slabost. Svoboda, šílenství, smrt…“ smála se dál. Začínal jsem chápat, že tahle dívka přišla z jiného vesmíru. Že mi přišla dát lekci. Takhle zvláštně jsem se nikdy necítil. Vzbuzovala ve mně odpor a touhu zároveň. Vzal jsem ji k sobě domů, kde jsme přes dvě hodiny konverzovali o Grace. Zpovídání šlo úplně samo, vůbec jsem tomu nerozuměl. Jako by ze mě dokázala dostat všechny moje myšlenky, které jsem v sobě záměrně dusil. Najednou jsem známou vůni, která patřila Grace.
„Našla jsem její parfém. Mám ho právě na sobě… Chceš ji?“
Začíná se mi dělat zle. Tak hrozně moc chci sevřít Grace v náručí, líbat ji, přimět ji znovu křičet moje jméno… a cítit její vůni.
„Tak chceš ji?“
„Proč to kurva říkáš…“ padám na kolena a začínám se dusit.
„Chceš ji. Dnes večer, tak se dívej.“ Začala se pomalu svlékat, mezitím co já před ní klečel.

joe-desousa-arKdO5cxaCk-unsplash

„Ženy to dělaly když přišly o své muže ve válce. A pak šukaly s jejich duchy, kdykoliv se jim naskytla vhodná příležitost. Stačí se dostat na okraj. Dovedu tě za ní, dovedu tě tam, kde budeš šukat ji místo mě.“ A pak mě začala dusit. Pravou rukou mě držela pod krkem a pustila, až když jsem málem ztratil vědomí. Obkročmo se při tom se mnou milovala a… když jsem se na ní podíval, byla to Grace. Miloval jsem se s ní, cítil jsem její hebké tělo i její parfém. Nacházel jsem se někde uprostřed vesmíru, kde jsem ji zase slyšel sténat. Udělal jsem se rychle a všechno ve vteřině přestalo.
Když člověk truchlí, dělá často špatné rozhodnutí. Od té doby jsem chtěl víc a víc. Šukal jsem s duchy minulosti a miloval jsem to.

Vaše Tereza


Kód poukazu od Alza.cz vkládejte prosím do poznámky v 3. kroku objednávky.

Potřebujete poradit?
+420 777 221 200 (Po-Pá 9 - 15 hod) info@tajemnakomnata.cz