Ženskost –⁠ Objevte ji sama v sobě

Ženskost není náš nepřítel... 

V dnešním světě, který nás ženy nutí být více maskulinními typy kvůli vyšším nárokům na práci, výkon, finance a nezávislost, můžeme mít někdy pocit, že ženskost je náš nepřítel. Kvůli tomu vychováváme své dcery k tomu, aby se o sebe uměly samy postarat a nepotřebovaly k tomu muže. Ale je to opravdu správná cesta, nebo potlačujeme svou ženskost a náš úděl? 

Role v dnešním světě 

Není výjimkou, že v mnoha domácnostech se žena výrazně podílí na finančním příjmu rodiny díky tomu, že funguje na manažerské pozici a muž pečuje o domácnost. Nevidíme na tom nic špatného, jistě si každý sám dokáže ujasnit své priority. Nicméně takový styl života může mít vliv na náš pocit štěstí a pohody. 

Jak ale dát průchod naším pocitům ženskosti, abychom nevypadaly jako slabé ženy, které zákonitě musí semlít společnost? 

Ženy v dnešní době jsou úspěšné, vzdělané, samostatné a dokážou si poradit se vším, co jim život přinese. Tím vlastně ukazují světu jak jsou schopné a že nikoho nepotřebují… Zde je kámen úrazu, proč je mnoho krásných žen samo. Muž pociťuje potřebu ochraňovat křehkost své partnerky a být tím silným elementem v domácnosti (ano, neplatí to vždy).

Jak v sobě znovu nalézt ženskost? 

Nosit sukně, šaty a podpatky nestačí, stále můžete svým chováním vyzařovat mužskou energií. Velice vás osvobodí přiznání toho, že jste žena jak tělem, tak duší. Nemusíte nutně položit práci a nechat se živit, ale pouze přijmout to, s čím jste se narodila. 

 

PĚT tipů, jak přijmout sebe sama: 

1. Zkuste sledovat, vnímat a cítit 

Být empatická není na škodu, zkuste tento pocit v sobě probudit, ostatní jej velmi ocení. I malý úsměv dokáže změnit náladu. 

2. Naučte se měnit role

Doma můžete dát prostor svým ženským pocitům a mateřské lásce. V práci se naopak nebojte vyzařovat svou sílu a odhodlání.

3. Přijměte své cykly a nebojte se jich

Během našeho cyklu se v těle vytřídá množství hladin hormonů a kvůli tomu můžeme mnohým připadat náladové. Přijměte tento aspekt ženství za svůj a přizpůsobte se svému cyklu. 

4. Mějte své ženské kamarádky 

Žena vyžaduje cítit pochopení a přijetí, což ji většinou nabídne přátelství s jinou ženou, se kterou může sdílet své starosti a ona jí na oplátku nabídne zkušenosti nebo naslouchání.

5. Nebojte se požádat muže o pomoc

Jestliže sama nezvládnete vyměnit žárovku, nebojte se požádat o pomoc manžela, partnera nebo třeba souseda. Není nic špatného na tom, že neumíte (nebo nechcete) zvládat typické mužské činnosti. 

 

Čím naopak svou ženskost potlačíte? 

  • Tvrzením že vše zvládnete za všech okolností sama a lépe.
  • Bojem o moc mezi muži.
  • Zbytečným potlačováním emocí.
  • Extrémní samostatností.
  • Zaměřením na materiální stránku života. 

 


Kód poukazu od Alza.cz vkládejte prosím do poznámky v 3. kroku objednávky.

Potřebujete poradit?
+420 777 221 200 (Po-Pá 9 - 15 hod) info@tajemnakomnata.cz