Shibari – Umění svazovat

E7CF1AD1-992E-4838-A10E-F3227A22D645

Není svazování jako svazování. Ať už jste slovo Shibari slyšeli nebo ne, určitě ve vás vyvolává pocit tajemna. A oprávněně.

Shibari Kinbaku je název pro provazovou bondage, která vychází z japonského stylu svazování. Kinbaku znamená v japonštině „pevnou vazbou“ a Kinbaku-bi „krásu těsné vazby“. Shibari znamená doslova „svázat“. Shibari není pouze erotickým prvkem, ale také je to performance samo o sobě. Mnoho umělců vystupuje živě před diváky se svými modely/modelkami, aby divákům předvedli velice intimní show s atmosférou, která se těžko popisuje.

Kde a jak Shibari vzniklo?
Shibari nemusí být nutně spojováno s erotikou. Často jde pouze o umělecký prožitek, prohlubování důvěry a emocí mezi partnery/partnerkami. Vznik japonské bondage Shibari je zahaleno legendou. Jedna verze je, že Shibari vzniklo při bojových uměních, další zní tak, že při různém trestání a popravách chtěli japonští muži z žen dostat nějaké emoce, tak je svázali a čekali na reakci.

Před tím, než byl velký rozlet BDSM díky Padesáti odstínům šedi, se hodně lidí bálo o nějakém svazování vůbec promluvit. Báli se přiznat, že je něco takového láká či přímo vzrušuje. S příchodem Padesáti odstínů se však roztrhl s BDSM pytel a mnoho lidí se přestalo stydět. Toto umění například vyznává i česká publicistka a reportérka Nina Špitálníková.

F65AE8CC-5D6B-4CCB-84B5-0CC5D5F89DC9


Je to bezpečné?
Pokud máte kvalitní provaz/lano a dodržujete základní pravidla bezpečnosti, tak ano. Nikdy nesvazujte pevně ničím bavlněným, co by mohlo až moc škrtit kůži, je mnoho případů, kde se nepodařilo včasné rozvázání a hrozilo vážné nebezpečí. Dbejte na to, aby se svazovaný cítil komfortně, ujišťujte se, že je vše v pořádku.

Jako všechno ostatní, i zde musíte začít postupně. Naučit se vázat složitější prvky trvá.

Je bolest a sex vždy součástí Shibari?
Není to nutné. Každý má prožitky naprosto odlišné, někdo miluje bolest, někdo se cítí nejlépe v okamžiku, kdy je rozvázán a propuštěn, pocity jsou velmi individuální a často velmi intenzivní. U Shibari jde často hodně i o vizuální stránku, svazovaný se sám stává uměleckým dílem.

Jak začít?
– kvalitní lano
– je důležité mít naprostou důvěru partnera
– začít jednoduššími prvky, nezačínat hned složitými závěsy
– ujišťovat se, zda je vše v pořádku a že se partner cítí dobře
– je spoustu instruktážních videí, které ukazují, jak začít s Shibari. Například ZDE
– skvělý dokument o Shibari ZDE

Jen si to představte, že se na pár minut stanete sami uměleckým dílem a partner se na vás nemůže vynadívat. To je kouzlo Shibari.

Vaše Tereza


Kód poukazu od Alza.cz vkládejte prosím do poznámky v 3. kroku objednávky.

Potřebujete poradit?
+420 777 221 200 (Po-Pá 9 - 15 hod) info@tajemnakomnata.cz