V současné době může dojít z důvodu inventury a přechodu na nový systém ke zpoždění objednávek. Děkujeme za pochopení, děláme to pro Vás

Jak se otevřít druhému

Jak otevřít svou duši a srdce ostatním? 

Proces otevírání se druhým je složitější, než by se mohlo zdát. Především pro introvertní typy nebo pro ty, co zažili nepěkné životní eskapády. 

První bod otevřenosti 

Pokud si přejeme se někomu dokonale otevřít, pravděpodobně chceme, aby nás měl rád takové, jací jsme. Ale jací opravdu jsme?

Velmi často se setkáváme s lidmi, kteří tak dokonale popřeli sami sebe, svou podstatu, že už vlastně neví, kým opravdu jsou. Rádi tento stav přirovnáváme k vrstvám, jako má cibule, které na sebe člověk postupem let nabaluje. Dá se říci, že tyto vrstvy jsou tvořeny strachem z toho, jestli by nás někdo přijal v "nahé" podobě. 

Jestliže chcete navázat intimní vztah jak duševně, tak fyzicky, je třeba být naprosto otevřený sami k SOBĚ i k tomu druhému, protože člověka máme rádi pro jeho přednosti, ale milujeme ho pro jeho slabosti. 

Jaké jsou důvody popření sebe sama? 

Mezi nejčastější důvody patří strach z přijetí, to znamená, že se bojíme přiznat, co se nám ve skutečnosti líbí. Může jít i o problém starých křivd, kdy z nás "cibuli" udělaly naše nepříjemné zkušenosti. Poměrně hojně se shledáváme s popřením svého já v útlém věku kvůli působení rodiny či okolí, a v neposlední řadě je tu fakt, že mnozí předstírají jinou povahu, aby se někomu zalíbili –⁠ což se někdy může projevit i po dlouhé době, a nebo také nikdy.

Druhý bod otevřenosti 

Upřímnost je základním kamenem všeho. Jednoznačně! A to upřímnost především k sobě, ale i k ostatním. Jak by fungoval vztah nebo rodina bez důvěry? Špatně. Pokud jste upřímní, pravděpodobně se shledáte i s odmítnutím. Ne každý si BOHUŽEL této vlastnosti váží a staví ji na přední příčky hodnot. Neházejte flintu do žita a berte to pozitivně, protože pokud budete otevření, budou se kolem vás hromadit lidé, kteří sdílí stejné hodnoty. K otevřenosti ale také musíte respektovat názory druhých, na to nezapomínejte. 

Jak mluvit s partnerem? 

Říkejte méně "já nevím…" –⁠ to je taková začarovaná formulka, kde vlastně říkáte, že o tom dále nechcete přemýšlet, nebo neumíte říkat ne, potažmo říkat svůj názor. 


Používejte více první osobu v rozhovorech. Zní to jednoduše, ale kde je zakopaný pes? Velmi často, především ženy, pokládají otázku "Jsi rád, že jsme spolu?" Raději volte osobnější přístup a řekněte, že jste rádi, že je s on/ona s vámi. To samé platí u otázek "Líbí se ti to?", zkuste spíše upřímně říci, jestli se to líbí vám.

 


Kód poukazu od Alza.cz vkládejte prosím do poznámky v 3. kroku objednávky.

Potřebujete poradit?
+420 777 221 200 (Po-Pá 9 - 15 hod) info@tajemnakomnata.cz