Gentleman –⁠ životní styl, který nevyjde z módy

Být gentleman je stále IN. 

Gentleman není pouhá image a přetvářka, měl by to být životní styl. Pravý gentleman je ten, který to o sobě netvrdí. Slušnost, skromnost a ochota naslouchat jsou zásadními vlastnostmi, kterými se gentleman vyznačuje. 

 

Co obnáší být gentleman? 

Gentlemanství není jen honba za skvělou postavou, dokonalým účesem nebo na milimetr přesně uvázanou kravatou, je to mnohem víc, co dělá z muže gentlemana. 

 

PĚT tipů, jak se stát gentlemanem:

1. Mluvte slušně!

Slušnost nikdy nevyjde z módy, to ví přece každý, nebo ne? Někteří mladí muži rádi v běžné mluvě používají nevhodná slova, která by galantní muž neměl vůbec vypustit z úst. 

2. Prokazuje úctu –⁠ ženám, starším lidem, každému

Starším lidem pomoct s taškami, manželce poděkovat za večeři nebo kolegyním pochválit pracovní výkon, tím opravdový muž s velkým M prokazuje úctu.

3. Sebevědomí je půlka úspěchu

Vypnou hrudník, hlavu vzhůru a ramena níž, tak by měl chodit každý sebevědomý muž.

4. Vždy včas

Správný muž by nikdy neměl přijít pozdě. Ukazuje to neúctu k osobě, se kterou se máte sejít. Dokonce se nehodí ani chodit přesně na čas, dle události je vhodné přijít minimálně 5–⁠15 minut předem.

5. Nemluvte o sobě příliš často

Můžete lidem říct dostatek informací na to, aby vás alespoň trochu poznali, ale neměli byste jim o sobě říkat úplně vše. Kromě toho, že je rozhovory s vámi budou více bavit, budete působit tajemně, což zejména na ženy působí velmi dobře.

 

Gentleman a byznys

Být gentlemanem stále získává na ceně. A to nejen ve společnosti a při navazování vztahů, ale i v obchodní oblasti. Takové způsoby vám zajistí dobré kontakty, které vám leckdy dokážou vyjít vstříc, protože jsou situace, kdy je přímo zásadní mít dobré vztahy. 

 

Šarmantní muž dbá o svůj zevnějšek 

Ať chceme nebo ne, šaty dělají člověka. Správný gentleman by měl dbát o čisté oblečení, které lichotí jeho celkovému vzhledu. O tom, že je důležité dbát na dobré hygienické návyky, se nebudeme ani rozepisovat.

 

Shrnutí 

Uspěchaná doba a vysoké nároky nejsou příznivé pro rozvoj gentlemanství. A co si budeme povídat, dnes mnoho žen nosí emancipaci jako svůj štít a nedává tak mužům možnost být mužní a sebevědomí.


Kód poukazu od Alza.cz vkládejte prosím do poznámky v 3. kroku objednávky.

Potřebujete poradit?
+420 777 221 200 (Po-Pá 9 - 15 hod) info@tajemnakomnata.cz