Co obnáší být ženou?

Ženskost –⁠ co obnáší být ženou? 

V minulém článku jsme se zabývali tím, jak v sobě ženskost objevit a posílit. Dnes se zaměříme na to, co vlastně ženskost znamená a jaké jsou její hlavní klady. 

Co je to ženskost?

Muž a žena jsou zcela odlišné bytosti, které mají zhola jiné potřeby, zájmy a životní priority.  Ale existují dva druhy žen: ty, kterým dominuje ženská energie, a pak ženy s převahou mužské energie. Prvním typem jsou ženy, které rády nosí šperky, mají spíše měkčí povahu, obecně rády o vše pečují a jsou laskavé. Druhý typ žen je akční, rozhodný a kariéra je pro ně často zásadní. Důležité je, abyste si uvědomila, kam patříte vy a nalezla ve svém životě radost a naplnění. Právě radost, úsměv a šťastný výraz jsou vůbec prvním krokem k probuzení ženskosti.

Ženskost a její vlastnosti:

  • Něha a laskavost jsou základním kamenem ženskosti, neopomíjejte je.
  • Umění naslouchat a pochopit druhé je dar, který bychom neměly odmítat.
  • Zásadním aspektem ženskosti je estetické cítění, ze které plyne útulný domov i péče o svůj zevnějšek.
  • Dnes a denně spousta žen uplatňuje kreativní přístup v rodině, práci i při výchově dětí. 

 

Žena musí rozumět především sama sobě

Je normální, že ženy, narozdíl od mužů, jsou ovládány svými emocemi, na které má vliv cyklus. Nemusí to nutně znamenat, že byste byla slabá, naopak, v emocích se ukrytá obrovská síla, ukazující schopnost milovat. Mnoho žen však s emocemi neumí zacházet, a tak je raději udusí. Neopomíjejte ani svůj cyklus, který je pro chod ženského těla i mysli zásadní. Pokud je žena v souladu se svým cyklem a je-li její životní rytmus přizpůsoben právě probíhající fázi, pak dochází k obrovské úlevě a celkovému zvýšení vitální energie.

Když je žena naplněná, šťastná a v souladu sama se sebou, pak jen kvete. 

 

Závěr 

Jestliže si chcete připadat žensky, obklopujte se tím, co vás baví, naplňuje a vnímejte své tělo a emoce. Jistě se začnete brzy usmívat a tu radost se naučíte rozdávat všude kolem sebe. Vyčerpaná žena (emočně i fyzicky) má daleko ke šťastné zářivé ženě… Samozřejmě, že jsou v životě chvíle, které nás všechny vyčerpávají, ale je jen na nás, kolik jsme jich ochotné trpět. Namísto nepříjemných a stresujících situací o sebe pečujte, važte si sama sebe a dělejte to, co máte ráda. ♥


Kód poukazu od Alza.cz vkládejte prosím do poznámky v 3. kroku objednávky.

Potřebujete poradit?
+420 777 221 200 (Po-Pá 9 - 15 hod) info@tajemnakomnata.cz